T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

KÜTAHYA'LI YETİŞTİRİCİLERİMİZDEN DEPREM BÖLGESİNE ANLAMLI BAĞIŞ

Yayın Tarihi : 23.02.2023

Deprem bölgesi için İl Müdürlüğümüz ile Kütahya İli Koyun ve Keçi Yetiştiriciliği Birliğinin ortaklaşa düzenlediği kampanya kapsamında yetiştiricilerimiz tarafından bağışlanan hayvanlar Kütahya merkezde faaliyet gösteren Akıncı Et Kesimhanesinde ve Mustafa Özdemir Et Kesimhanesinde kesildikten sonra Et ve Süt Kurumu Sakarya Kombinasına gönderilerek kavurma yapıldıktan sonra afetzedelere gönderilecek.
Bu kapsamda bağışlanan hayvanların ilk partisi bugün Vali Yardımcısı Mustafa Güney, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Belediye Başkan Yardımcıları Abdullah Damcı ve Eğtuğrul Cevahir, İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Özçalık, İl Müdür Yardımcısı Mahmut Bülbül, Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Yasin Özçam, Koyun, Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bahattin Atakan ve Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Ali Hikmet Şaylığ’ın katılımıyla, Merkez Dörtyol Cami İmam Hatibi Hasan Kardeş tarafından yapılan dualarla kesilmeye başlandı.
İl Müdürü Özçalık; depremin olduğu ilk günden itibaren bizleri arayıp bölgeye hayvan bağışlamak istediklerini ve afetzedeler için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını belirttiler. Bu gani gönüllü yetiştiricilerimizin bağışladığı 600 civarı küçükbaş ve 12 büyükbaş hayvan ilimizdeki kesimhanelerde kesildikten sonra Et ve Süt Kurumu Sakarya Kombinasına gönderilerek kavurma yapıldıktan sonra afetzedelere gönderilecek. Buradan yetiştiricilerimize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum diyerek sözlerini tamamladı.