T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

2.230 TON SERTİFİKALI HUBUBAT TOHUMU TOPRAKLA BULUŞUYOR

Yayın Tarihi : 8.11.2022

07 Kasım 2022 Pazartesi günü, Dumlupınar Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen tohum teslim törenine Sayın Valimiz Ali Çelik, Milletvekilimiz Sayın Av. İshak Gazel, Kütahya Belediye Başkan Vekili Abdullah Damcı, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Mustafa Önsay, MHP Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, Kurum Müdürlerimiz, İl Tarım ve Orman Müdürümüz Orhan Özçalık, Muhtarlarımız, Kurum personelimiz ve çiftçilerimiz katılım sağladılar.

Açış konuşmasında, İl Müdürümüz Orhan Özçalık; toplam 28 Milyon TL’lik bütçe ile 9.402 çiftçimize verdiğimiz, 1.700 Ton Sertifikalı Buğday ve 530 Ton Sertifikalı Arpa tohumu ile 111.500 dekarda ekim yapılarak, minimum 39 Bin ton ürün alınacak ve Buğday ve Arpa ekim alanlarında ki ürünlerimizin kalitesi ve verimi yükseltilmiş olacaktır. Sertifikalı Buğday ve Arpa tohumu ekilen alanların, ekimden hasadına kadar takip ve kontrolü İl ve İlçe Müdürlüklerimizce yapılacaktır.
"Üreticilerimizi destekleyerek tarım arazilerinin en etkin şekilde kullanımını sağlayacağız. Üreticimiz için çalışmaya devam ediyoruz. “dedi.