T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

BİR MİLYON YAVRU SAZAN SUYLA BULUŞTU

Yayın Tarihi : 1.08.2022

İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz tarafından su ürünleri yetiştiriciliğini geliştirmek amacıyla 1 Milyon yavru sazan balığı ilimiz gölet ve barajlarımıza bırakıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğümüz tarafından Kütahya'ya tahsis edilen "Bir Milyon Adet" yavru sazan; Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretim ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü'nden temin edilerek Kütahya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerince merkez ve ilçelerde ki gölet ve barajlara bırakıldı.

Merkez Sofca köyünde Porsuk barajına 200 bin adet yavru sazan balığı salımında düzenlenen törene; Kütahya Valisi Ali Çelik, AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, Bakanlığımız Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürü Dr. M. Altuğ Atalay, Kaynak Yönetimi ve Balıkçılık Yapıları Daire Başkanı Doç. Dr. Mahir Kanyılmaz, Akdeniz Su Ürünleri Araştırma, Üretme ve Eğitim Enstitü Müdürü Serkan Erkan, İl Emniyet Müdürü Hakan Sıralı, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak, AK Parti İl Başkanı Mustafa Önsay, D.S.İ. 34. Şube Müdürü İbrahim Kavak, Kütahya İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Özçalık, S.S. Sofca, Sobran, İncesu, Su Ürünleri Kooperatif Başkanı Gültekin Çaksaz, Muhtarlar ve vatandaşlarımız katıldı.