T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

2022 YILI LİDER ÇOCUK TARIM KAMPI ETKİNLİKLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Yayın Tarihi : 18.05.2022

​Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından 2014 yılında başlatılan ve her yıl farklı okullardan ilkokul 4. sınıf öğrencilerine doğa bilinci ve çevre farkındalığı kazandırmak, çocukların tabiatla buluşmalarını sağlamak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenirliği hakkında bilgi vermek amacıyla gerçekleştirilen  "Lider Çocuk Tarım Kampı" etkinlikleri ilimizde coşkuyla gerçekleştirildi.
Etkinliklerin ilk gününde öğrencileri konuk eden İl Müdürümüz Orhan Özçalık hayata dair birçok konuda çocuklara tavsiyelerde bulundu. İl Müdürlüğümüzce bu yıl Merkez İlçe Ümran Aygen İlköğretim Okulu 4. Sınıf Öğrencilerimizi konuk ettik. Lider Çocuk Tarım Kampı etkinlikleri kapsamında ilk gün Domaniç İlçemizdeki Balıkçılık ve Su Ürünleri tesisinde incelemelerde bulunan geleceğin liderleri akabinde sonra Osmanlı Devleti'nin kurucusu olan Osman Gazi'nin ninesi olan Hayme Ana türbesinde ziyarette bulundular. İkinci gün ise Çavdarhisar İlçemizde bulunan İlçemizdeki Balıkçılık ve Su Ürünleri ile Hayvancılık tesisleri gezisini müteakip Dünyanın ilk borsasının bulunduğu Roma Döneminin en önemli kentlerinden olan Aizanoi Antik Kenti, Zeus Tapınağı, Stadyum- Tiyatro Kompleksi ve Macellumu gezme ve görme fırsatı buldular.
Lider Çocuk Tarım Kampı etkinliklerimizin son gününde ise çocuklarımız ile İl Müdürlüğümüz yerleşkesinde çeşitli etkinler ve sertifika töreninin ardından bu yılki etkinliklerimiz son buldu.