T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Beşkarış Barajı'nda Turna Balığı Yakalama Yarışması

Yayın Tarihi : 9.05.2022

Kütahya Sportif ve Amatör Olta Balıkçıları Derneği (KÜSABDER) tarafından, Altıntaş Beşkarış Barajı'nda Turna Balığı Yakalama Yarışması düzenlendi.

Yarışma Vali Yardımcısı Halil İbrahim Ertekin, Altıntaş İlçe Belediye Başkanı Arif Teke, AFAD İl Müdürü Ahmet Ali Artun, İl Müdürümüz Orhan Özçalık, Altıntaş İlçe Jandarma Komutanı J. Ütğm. Elvan Bozok, Dumlupınar İlçe Jandarma Komutanı J. Teğmen Umut Ahmet Day, Küsabder Derneği Başkanı Mustafa Sezer, yarışmacılar ve misafirlerin katılımıyla gerçekleşti.

Büyük Taarruz'un 100'üncü yılı etkinlikleri kapsamında Kütahya Valiliğinin himayesinde 7-8 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleştirilen etkinlikte, Altıntaş ilçesine bağlı Beşkarış köyü yakınındaki baraj bölgesine gelen katılımcılar kamp kurdu.

Türkiye'nin birçok ilinden çok sayıdaki yarışmacı, botla baraja açılarak en çok ve en büyük turna balığını tutmak için yarıştı.

Avlanan balıklar, boy ve ağırlık ölçümlerinin ardından sürdürülebilir balıkçılığın devamı için yeniden suya bırakıldı.

KÜSABDER Başkanı Mustafa Sezer, gazetecilere bot kategorisinde 46 takımın, kıyıdan olta ile balık yakalama kategorisine ise 148 yarışmacının katıldığını aktardı.

En çok ve en büyük balık yakalayan yarışmacılara para ve çeşitli hediyeler verilerek yarışma sona erdi.