T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

SLAJ PAKETLEME MAKİNESİ ALIMI

Yayın Tarihi : 10.9.2021

İl Müdürlüğümüzce projelendirilen ve İl Özel İdaresi kaynakları kullanılarak hayata geçirilen 'Hayvan Yemi Maliyetlerini Azaltma' konulu proje kapsamında alımı gerçekleştirilen 1 Adet Slaj Paketleme Makinesini Merkez Dedik Köyü ve civarındaki çiftçilerimizin hizmetine sunmaktayız.

Proje kapsamında toplamda 1.100 da sulanabilir arazilere sahip ve 834 da slajlık mısır ekimi ile yaklaşık 5.000 ton slajlık mısır üretimi bulunan Dedik, Yakaca, Doğa, Kızılcakaya, Köprüören ve Ağaçköy köylerindeki çiftçilerimize hizmet vermesi planlanmaktadır.

Proje uygulaması çerçevesinde makine 'Kütahya Merkez Dedik Köyü Muhtarlığı' nın köy evi bahçesinde düzenlenen törenle teslim edildi.

Törene; Valimiz Ali Çelik, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Murat Kırbaç, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, İl Özel İdare Genel Sekreteri Murat Koyak, AK Parti İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, MHP Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, İl müdürümüz Orhan Özçalık, TKDK İl Koordinatörü Ahmet Yazar, Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Müdür Yardımcısı Ali Mollaoğlu, Muhtarlarımız ve çiftçilerimiz katıldılar.