T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İL MÜDÜRÜMÜZ ORHAN ÖZÇALIK'IN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Yayın Tarihi : 20.07.2021

​İl Müdürümüz Özçalık, yayınladığı Kurban Bayramı mesajında şunları dile getirdi:


Bayramların bizim kültürümüzde çok özel bir yeri vardır. Bayramlar sevgiye, barışa, dostluğa, kardeşliğe, birlik ve beraberliğe açılan kapılardır.


Dargınlıkların, kırgınlıkların unutulduğu ve ferdi sevinçlerin müşterek mutluluklara dönüştüğü bu müstesna günler, daha çok kucaklaşmak ve kaynaşmak için önemli birer fırsattır. Ancak, pandemi (Covid-19) nedeniyle her ne kadar kucaklaşma ve kaynaşmayı yaşayamasak da bütün kırgınlıklarımızı ve dargınlıklarımızı unutarak bayram sevincini birlik, beraberlik, kardeşlik ve paylaşma duyguları çerçevesinde idrak etmeliyiz.


Bu duygu ve düşüncelerle; Birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en samimi şekilde hissetmemize vesile olan bu anlamlı günlerin tüm insanlığa barış, huzur, sağlık ve esenlik getirmesini temenni eder, aziz şehitlerimizin emanetleri olan kıymetli aileleri ve kahraman gazilerimiz başta olmak üzere; kurum çalışanlarımızın ve Asil milletimizin Kurban Bayramını en kalbi duygularımla kutlar, nice bayramlara sağlıklı, huzur içerisinde erişilmesi temennisiyle en içten sevgi ve saygılarımı sunarım.