T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

KÖYLERİMİZE TOHUM DESTEĞİ

Yayın Tarihi : 24.03.2021

İlimiz Çubukiçi Köyümüz 'de "İlimizdeki Nadas alanların boş kalmaması, baklagil ve yağlık bitki ihtiyacımızın giderilmesi ve yem bitkileri üretiminin daha da artırılması için Bakanlığımız ve İl Özel İdaremiz bütçeli aldığımız tohumların dağıtım programı düzenlendi.

Program Valimiz Sayın Ali Çelik, kurum amirleri, muhtarlarımız ve çiftçilerimizin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

"KALİTELİ YEM ÜRETİMİNİ YAYGINLAŞTIRMALIYIZ" Sözleriyle konuşmasına başlayan Valimiz Sayın Ali Çelik; çiftçilerin yem fiyatlarında yaşanan dalgalanmalardan etkilenmemesi için ciddi bir çaba içerisinde olunduğunu; "En önemli üretim alanlarımızdan biri olan hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimizin daha sağlıklı ve kaliteli yem bitkileri üretimini artırmak için gerek Bakanlığımız gerekse İl Özel İdaremiz kaynaklarıyla destek vermeye devam ediyoruz" dedi.

İl Müdürümüz Orhan Özçalık; "İlimizdeki Nadas alanların boş kalmaması, baklagil ve yağlık bitki ihtiyacımızın giderilmesi ve Yem Bitkileri üretiminin daha da artırılması için Bakanlığımız ve İl Özel İdaremiz bütçeli aldığımız tohumların dağıtım programını düzenledik. 100 ton yulaf, 11 ton yonca, 15 ton fasulye, 3 ton yağlık ayçiçeği tohumunu daha toprakla buluşturacağız inşallah. Bu arada 2.000 ton Gübrenin de meralara atılmak üzere dağıtımı devam etmektedir. Çalışmalarımızda bizleri destekleyen Sayın Bakanımıza, Sayın Valimize, Sayın Milletvekillerimize, Siyasi Büyüklerimize, İl Genel Meclisi Başkanımıza ve üyelerine, Genel Sekreterimize, büyük emeği geçen Mesai arkadaşlarıma ve en önemlisi çiftçi dostlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Şu ana kadar kar ve yağmur rahmeti çok güzel iniyor, Bunun berekete dönüşmesi duasıyla " diyerek konuşmasını tamamladı.