T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

ASLANAPA ve ALTINTAŞ’LI ÇİFTÇİLERE ZOBARMİX

Yayın Tarihi : 7.10.2020

İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz tarafından; Altıntaş ve Aslanapa'lı üreticilere Zobarmix yem bitkisi tohumu dağıtımı yapıldı.

Et ve süt hayvancılığı üretiminde kaba yem probleminin çözümü için çeşitli alternatif ürünleri çiftçilerimizle buluşturan Kütahya İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz; Aslanapa ve Altıntaş ilçelerimizde yaklaşık 1000 dekar alanda ekimi gerçekleştirilecek yem bezelyesi, buğday, macarfigi ve yulaftan oluşan zobarmix kaba yem bitkisi tohumunu çiftçilerimizle buluşturdu.

Aslanapa Pınarbaşı Mahallesinde 250 dekar alanda, Altıntaş Sevdiğin köyünde 708 dekar arazide ekilmek üzere zobarmix tohumları düzenlenen törenle çiftçilerimize teslim edildi. Programa katılarak tohumlarını teslim alan üreticilerimiz, çiftçi desteklemelerinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Yüksek verim kabiliyeti, protein, enerji, vitamin ve minareller ihtiva etmesinden dolayı ekonomik bir yem kaynağı olan Zobarmix, hayvanların sindirim organları ve microflorası için gerekli besin maddeleri içeriyor. Hayvanların üreme gücünü, döl tutma kabiliyetini ve hayvansal ürünlerin verim ve kalitesini artırıyor.