T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Çavdarhisar’da Bireysel Sulama Sistemleri Desteklemeleri Anlatıldı

Yayın Tarihi : 8.2.2019

​Kütahya İl Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Kurt; "2019 yılı bireysel sulama sistemleri desteklemelerinden çiftçi ve yatırımcıların en yüksek düzeyde yararlanmasını istiyoruz" dedi.

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında düzenlenen 15. Etap Bireysel Sulama Makine ve Ekipmanların Hibe Desteklemeleri ile ilgili bilgilendirme toplantıları aralıksız devam ediliyor.

Çavdarhisar ilçemizin Zobu köyünde düzenlenen çiftçi toplantısına İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Kurt, İlçe Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Gülmez, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Ahmet Gökkaya, muhtarlar, üreticiler, İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personelleri katıldı.

Zıraat Mühendisi Elif Irgat tarafından 2019 yılı Bireysel Sulama Sistemleri Hibe Desteklemeleri için gerçek ve tüzel kişiler için aranan şartlar, başvuru süreci ile sulama makine ve ekipmanların kapsam ve tanıtım sunumunun yapılmasının ardından söz alan İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Kurt, modern bireysel sulama makine ve ekipman sistemleri hibe programından faydalanmak isteyen yatırımcıların 01 Mart 2019 tarihine kadar İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğüne başvuru yapabileceklerini belirtti.

Düzenlenen toplantıda şeker pancarı üretiminin ilimiz için büyük önem taşıdığını da ifade eden İl Müdürü Kurt; özellikle şeker pancarı üretimini artırmayı hedeflediklerini belirterek, münavebeli üretim yapma ve üreticilerimizin yerel projeler ile münavebede gelir getirici yeni ürünler ile desteklenmesi hususunda çalışmalar yapıldığını sözlerine ekledi.

Düzenlenen toplantıda başvuru süresinin 01 Mart 2019 tarihine kadar devam edeceği belirtilerek, çiftçilerin soru, görüş ve önerilerinin alınmasıyla son buldu.