26.10.2018 / Gösterim Sayısı : 47

Çiğ Süte Destek Ödemesi

#Çiğ Süte Destek Ödemesi

​Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli; Nisan, Mayıs ve Haziran aylarını kapsayan ikinci üç aylık çiğ süt destek ödemelerinin başladığını belirtti.

Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli twitter üzerinden yaptığı açıklamada "Üreticimizin yüzünü güldürmek için gece gündüz çalışıyoruz. Çiğ süt desteği kapsamında bu yılın ikinci 3 aylık dönemi için 256 bin 571 üreticimize 194 milyon liralık destek ödemesine başladık. Üretici kardeşlerime hayırlı olsun" açıklamasında bulundu.

Bakanımız Bekir Pakdemirli, yaptığı açıklamanın devamında "Bu yılın ilk 3 aylık dönemindeki 269 milyon liralık desteğimizle birlikte; ilk 6 ay için üreticilerimize toplam 463 Milyon Liralık çiğ süt desteği ödenmiş olacak. Üreticimizin yanında olmaya devam edeceğiz" dedi.

Kütahya merkez ve ilçelerimizde faaliyet gösteren kayıtlı 9324 üreticimize Nisan, Mayıs ve Haziran aylarını kapsayan bu yılın ikinci üç aylık dönemi için 3.095.357.- TL tutarında çiğ süt destek ödemesi gerçekleştirilecek. T.C. ve Vergi numarasının son rakamına göre ödenecek olan destekleme tutarları koyun, keçi ve manda da litre başına 20 kuruş,  soğutulmamış sıcak süte litre başına 3 kuruş, soğutulmuş süte 7 kuruş, birlik üzerinden pazarlanan soğutulmuş süte 9 kuruş olarak uygulanıyor.


''