17.1.2018 / Gösterim Sayısı : 357

2017 Yılının Son Kursiyerleri Sertifikalarını Aldı

#2017 YILININ SON KURSİYERLERİ SERTİFİKALARINI ALDI

Simav ilçemizde düzenlenen "Sürü Yönetimi Elemanı Benim" kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlere belgeleri düzenlenen törenle verildi.

Simav Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz, Simav Halk Eğitimi Merkezi ile Kütahya Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen Sürü Yönetimi Elemanı Benim kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerler sertifikalarını törenle aldı.

2017 yılı içerisinde açılan 7 kursun 6 tanesini İŞKUR ile birlikte açtıklarını belirten Simav İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Tokdemir, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın sürü yönetimi elemanı benim kurslarını çok önemsediğini belirtti. İlçe Müdürü Tokdemir; "Simav ilçemiz hayvan varlığı bakımından ilimizde ilk sırada. Bizde hayvancılık ile ilgili kursları önemsiyoruz. Kurslarımıza katılan çiftçilerimizin çoğu genç çifti projesinden faydalanan arkadaşlarımız. Kurs süresince pratik ve teorik bilgiler aldılar. Çok faydalı ve verimli bir kurs oldu. İlçe Müdürlüğü olarak çiftçilerimizin her zaman yanındayız. Herkese hayırlı ve uğurlu olsun" dedi.

Kursiyerlerden Recep Duman da, hayvan yetiştirirken doğru bildikleri birçok yanlışı bu kurs sayesinde öğrendiklerini belirterek, "Daha önce hayvan hastalıkları hakkında hiçbir bilgimiz yoktu. Hayvanlarımız hastalandığında nasıl davranacağımızı, ne yapacağımızı bilemiyorduk. Eksik kalan taraflarımızı bu kurs sayesinde öğrenerek tamamladık. Bundan sonraki kurslarda, maket üzerinde de olsa uygulamalı derslere ağırlık verilmesi kursiyerler için daha faydalı olacaktır" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından törene katılan Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Ahmet Nedim Bayraktar, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Tokdemir Simav Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Yavuz, Simav Halk Eğitim Merkezi Müdürü Halil Aktay ile kurs eğitmenleri tarafından Sürü Yönetimi Elemanı Benim kursuna katılarak sertifika almaya hak kazanan kursiyerlere belgeleri takdim edildi.

''